×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان:، حجت الاسلام حسین کمیلی، رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی صبح امروز در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، ائمه جماعات و رابطین ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی، اظهار کرد: مجریان و رابطین اقامه نماز در طول سال بیشترین زحمت را برای اقامه و ارائه مستندات به ستاد اقامه نماز می‌کشند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در ۲۶ پیامی که در اجلاس نماز دادند بهترین دستورها و محتواها را بیان کردند.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی با بیان این‌که دعوت به نماز دعوت به زیباترین جلوه های زندگی است، تصریح کرد: مسئولان مؤمن در نظام اسلامی اگر خود را مسئول می‌دانند تکلیف خود را مشخص کنند اگر مؤمن نیز نمی دانند باز نیز تکلیف خود را مشخص کنند.

حجت الاسلام کمیلی بیان کرد: دستگاه های اجرایی بایستی مورد ارزیابی قرار بگیرند و به مقامات ذیربط گزارش دهند.

وی یادآور شد: وضعیت نمازگزاران در ادارات به غیر از یکی دو مورد مطلوب بوده که  این دو اداره نیز در دست پیگیری است.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی عنوان کرد: طی ارزیابی که در سال ۹۶ در خصوص اجرای برنامه‌های ستاد اقامه نماز در دستگاه‌های اجرایی صورت گرفت از مجموع ۶۹ دستگاه اجرایی، امتیاز ۳۶ دستگاه بالای ۹۰ درصد بوده است که شایسته تقدیر هستند.

حجت الاسلام کمیلی ادامه داد: عملکرد ۱۴ دستگاه اجرایی پایین تر از ۹۰ درصد بوده است و پنج دستگاه قابل تذکر هستند.

وی گفت: در سال گذشته ۸۷ درصد برنامه های ستاد اقامه نماز اجرایی شد و سه درصد باید به دستگاه ها تذکر داده شود.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: باید همت کنیم در سال ۹۷ ، ۱۰۰ درصد برنامه های اقامه نماز را در ادارات اجرا شود و در برنامه های مصوب شده تمام امتیازات را کسب کنید و شاهد اجلاس نماز با شکوه در آذرماه جاری در نهبندان باشیم.

 آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی صبح امروز در دیدار ائمه جماعات و رابطین ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی، ضمن تسلیت شهادت امام محمد تقی (ع)، اظهار کرد: باید همه با هم به اصل نماز سفر کنیم و اهمیت کار خود را بیش از پیش مد نظر داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: یکی از تفاوت های بزرگ انسان با سایر موجودات چهار اصل است که انسان نسبت به آن احساس و جاذبه دارد.

آیت الله عبادی بیان کرد: یکی از آن  چهار اصل عشق انسان به علم است هر چند بعدا به یک ابزاری برای رفع نیازهای انسان تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: عشق انسان به زیبایی ها از دیگر اصول تفاوت های انسان با دیگر موجودات است؛ انسان دربسیاری از امور زندگی از جمله پارچه و لباس سعی می‌کند زیبا باشد و با شروع این نوع زیبایی نهایتا به زیبایی‌های الهی و انسانی می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انسان در مقابل نیکی خود را مدیون به کسی می‌بیند و حس احسان نیز یکی دیگر از چهار اصل است که این خود مقدمه ای در سطح گسترده است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه چهارمین و آخرین اصل حس پرستش است که اختیاری نیست، عنوان کرد: بنده یعنی در بند بودن و انسان در بند قرار می‌گیرد چون خلقتا روحیه او این‌گونه است گاهی انسان تصور می‌کند اگر خدا را عبادت نکند رها شده اما اینطور نیست؛ بنده آفریده شده و مورد لطف خداوند است.

وی اذعان کرد: گاهی بعضی، اشتباهاتی انجام می‌دهند و خیال می کنند چنانچه از مظاهر دین فاصله بگیرند از عبودیت و بندگی خارج شده اند در حالی که این طور نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که تکلیف یک نوع ریاضت است، تصریح کرد: انسان می‌خواهد از زیر بار تکلیف خود را آزاد کند و نفس انسان که راحت طلب است در صدد برداشتن موانع و قیود از پیش روی خود است.

آیت الله عبادی گفت: انسان دنبال این است که به هیچ چیز پایبند نباشد از آن طرف ذاتا پایبند آفریده شده است و می‌خواهد هم وجدانش را ارضا کند که من دین دارم و هم تکلیف را از دوش خود بردارد.

وی با بیان این‌که خدا می‌فرماید “فلسفه خلقت انسان عبادت خدا است”، افزود: استکبار جهانی همواره طرفدار دین سکولار است اما یک فقیه بر احکام دین این تقسیم بندی را قبول ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: انسان برای عبادت آفریده شده است و تنها چیزی که انسان را اشباع می‌کند خدا است اما عبادت خدا تنها نماز نیست؛ هر کاری که از نظر کارشناسی وظیفه  وقربه الی الله باشد این عبادت است.

آیت الله عبادی نماز را به معنای تراز دانست و یادآور شد: هر کاری که انجام می‌دهید، در لحظه فراغت پیش خدا آمدید و به خدا گزارش می‌دهید اکنون می‌خواهید خود را تراوز کنید و خود را محک بزنید که آیا کارم برای خدا بوده یا نه ؟

 وی تصریح کرد: همان طور که جنس اصلی و فرعی در بازار داریم در آخرت نیز همین گونه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: شما عزیزانی که در محیط کاری به نماز و اسلام می‌پردازید این کار بزرگی است؛ اگر به معنی درست باشد در هیچ جا شکست نخواهیم خورد و اگر امور ما خراب و اقتصاد ما آسیب دیده به خاطر خراب بودن نماز است.

و در پایان از جناب آقای بهدانی کارشناس سابق نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false